John White: Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky

18.08.2017 13:54 | Zprávy
autor: PV

Ačkoliv události v Charlottestville mohou možná svádět k názoru, že z pohledu historie nejde o nic převratného, mám já na věc názor opačný. Protože ony ty události k nám dorazily jako přesvědčivý důkaz o společnosti, která se nachází ve válce sama se sebou. Ve válce, zrozené z ekonomického nárazu recese roku 2008 a z něj vyplývajícího strachu, nejistoty a vzteku, jež s sebou ten náraz přinesl.

John White: Charlottesville – odpudivá a odmaskovaná minulost Ameriky
Foto: pixabay.com
Popisek: Svoboda - ilustrační foto

Je to situace, v níž jak Trump, tak Obama před ním, představují dvě strany téže vlády. Totiž vlády bohatých, bohatými uskutečňované a bohatým též sloužící.

Doslova až zdivočelá nerovnost lidí doma, forzírovaná zahraniční politikou konfliktů a agrese v zámoří, stvořily národ, jehož vládnoucí třída není schopna poskytnout řešení chaosu, který způsobila a který dál a dál nepřestává zasévat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Co by měla podle vás EU udělat?

Myslím v reakci na válku na Ukrajině? Jak by měla přistoupit k Rusku, která válku rozpoutalo a k pomoci napadené Ukrajině? Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Jak to bude s nákupem letounů F-35?

15:49 Jiří Paroubek: Jak to bude s nákupem letounů F-35?

To je jistě zajímavá politická otázka, protože nikdo tak úplně přesně neví, kolik vlastně budou tyto…