Miloš Rejmont: Ctít právo a osobní svobodu je základem demokracie

24.01.2017 15:03 | Zprávy
autor: PV

Pročítal jsem si svobodné demokratické internetové stránky a vzpomněl jsem si na mého oblíbeného Karla Kryla a jeho píseň Veličenstvo Kat.

Miloš Rejmont: Ctít právo a osobní svobodu je základem demokracie
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloš Rejmont

V jedné ze slok autor zpívá:

"Byl hrozný tento stát,
když musel jsi se dívat,
jak zakázali psát
a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo,
poručili dětem modlit se,
jak si přálo Veličenstvo Kat".


Dnes mám dvě reakce:

Pozitivní: 20. ledna 2017 podali zástupci TOP 09 a ODS ústavní stížnost proti novému zákonu o ochraně ovzduší, který zásadním způsobem porušuje ústavní právo na nedotknutelnost obydlí. Novela umožňuje úřednickou kontrolu kotlů a kamen přímo v domácnostech lidí pouze na podkladě udání.

Negativní: Ve schváleném Protikuřáckém zákonu platném od 31. května 2017 je vedle zákazu kouření i pasáž zasahující silně do práv podnikatelů a jejich personálu. Zakazuje mimo jiné prodávat alkohol lidem, u nichž se dá předpokládat, že hned po jeho vypití půjdou dělat něco, při čem by mohli někomu ublížit nebo něco zničit.

V některých případech bude tedy muset číšník předem odhadovat, zda dotyčný může pod vlivem alkoholu ohrozit zdraví nebo majetek jiných, což může být někdy velmi obtížné. Personálu přitom hrozí za porušení zákazu 10 000 Kč, celému podniku pak 50 000 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

12:16 Vladimír Pelc: Do půlnoci u Ústavního soudu objednáš, ráno v Baxaboxu máš

Slogan do titulku jsem si vypůjčil z internetové diskuse. Je dobře, že národ má smysl pro humor. Jen…