Miroslav Macek: Klausovi protivníci zavětřili příležitost odcházejícího vůdce smečky kousnout do nohy

09.01.2013 8:58 | Zprávy

Středeční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Klausovi protivníci zavětřili příležitost odcházejícího vůdce smečky kousnout do nohy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Samozřejmě, že je kampaň proti prezidentu Klausovi po novoročním vyhlášení amnestie hysterická, nevěcná a totálně přemrštěná. Což se ovšem dalo čekat, neboť Václav Klaus je na odchodu a se ztrátou funkce ztratí podstatnou část vlivu, byť bude publikovat a vystupovat sebevíc, takže všichni jeho političtí i lidští protivníci zavětřili příležitost odcházejícího vůdce smečky kousnout do nohy anebo ještě raději uňafat k smrti. A předčasné sundávání Klausových portrétů (které nikde povinně viset nemusely) je opravdu tím nejhorším projevem čecháčkovství (doufám, že na Moravě se tak neděje!)

Škoda jen, přeškoda, že v tom povyku zcela zaniknou hlasy racionální a věcné, kterým také z mnoha důvodů prezidentova amnestie vrtá hlavou a věcně i formálně se nelíbí.

Osobně mne nejvíce překvapila ta náhlá a absolutní ztráta názorové konzistence, kterou jsem vždy u VK obdivoval - jinak řečeno, při letité důvěrné znalosti jeho názorů a postojů jsem až do okamžiku novoročního vyhlášení amnestie byl absolutně přesvědčen, že by nikdy nic takového neudělal, ba ani na to nepomyslel. A teď od něj slyším, že je to kampaň proti hodnotám, které dlouhodobě prosazuje a zastává !?

V tom případě měl ( i jako výchovný záhlavec české justici) už dávno udělit milost matce, která doma ošetřovala nemocnou dceru a zlobícímu synovi (žáku 1. stupně) dvakrát naplácala vařečkou na zadek …a od té doby chodí více než dva roky po soudech a hrozí jí trest za „fyzický útok“.

Ale možná je vysvětlení tak jednoduché, až se jeví složité: italský autor erotických románů a novel populárních hlavně po první světové válce Pitigrilli (vlastním jménem Dino Serge), ve stáří zavrhl své dosavadní dílo a jal se psát dějiny papežů…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

15:22 Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

Denní glosy Petra Hampla.