Oldřich Rambousek: Příznaky smrtelné choroby opakující se v cyklech

06.12.2016 16:20 | Zprávy
autor: PV

Existuje mnoho nemocí, od lehkých až po ty těžké a smrtelné, ale není horší nemoci, než nemocná společnost zabředávající do morálního bahna, zabaleného do pozlátka imaginárního společenského pokroku s názvem demokracie. Čistě monetární a materialistický systém skrytý za demokracií vytváří z lidí poddané ovce, u nichž jsou eliminovány ve značné míře klasické morální hodnoty a samostatné myšlení, což však vylučuje jakoukoliv demokracii a společenský pokrok.

Oldřich Rambousek: Příznaky smrtelné choroby opakující se v cyklech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do vládní lavice na zasedání sněmovny

Pokrok samozřejmě existuje a to ve formě vědecko-technického rozvoje, ale ten nelze považovat za přímo úměrný stavu společnosti. Je mnoho oblastí, kde vědecko-technický rozvoj učinil z lidí ještě větší zvířata, než byla v minulosti. Tedy velmi snadno zde může způsobit kontraproduktivity, deformace a společenské degradace. Mnoho příkladů existuje v oblasti zbrojní výroby, potravinářství a dokonce i ve farmaceutické výrobě, či informačních technologiích.  

Každá deformita a kontraproduktivita se samozřejmě negativně podepisuje na stavu společnosti, kde způsobuje ekonomické, sociální a kulturní rozpory, čehož výslednicí je politické víření a politická nestabilita, vedoucí až k rozkladným procesům uvnitř společnosti, která ztrácí svou identitu a integritu. Tyto procesy jsou příčinou společenského napětí, kde se společnost začne rozdělovat na frakce, což v konečném důsledku ohrožuje samotnou státní suverenitu. V tomto směru máme zřetelný příklad v tom, kam až naší republiku dovedl vstup země do NATO a EU. V tomto smyslu však není ohrožena jen ČR, ale veškeré Evropské země. Díky direktivě EU a EP, které zbavily dříve suverénní státy části jejich suverenity byla Evropa jako taková vmanévrována do situace v jaké bylo příkladně Rakousko-Uhersko před první světovou válkou. Stejně jako tenkrát v Rakousku-Uhersku jakožto soustátí, probíhají dnes v EU rozkladné a hnilobné společenské procesy. Je jistě otázkou, kam až nás tyto procesy dovedou, nebo kam až to necháme dojít. Osobně se domnívám, že tyto procesy jsou už nezastavitelné a dovedou Evropskou společnost až do stavu války, kde každý z nás bude nucen bojovat o holý život. Svým způsobem se již v jisté formě války nacházíme, ale většina společnosti si to díky materialismu ve vlastní hlavě ani neuvědomuje. Je to zatím tichá válka, která nás a naše děti zabíjí skrze toxické potraviny, skrze toxické léky nebo očkování, ale také skrze morální a kulturní rozklad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

15:21 Jiří Paroubek: Na prezidenta Pavla zřejmě působí tropická vedra

Jak jinak se dá pochopit jeho dnešní vyjádření, že pokud už tedy by měl být v té delegaci vlády na s…