Zdeněk Lanz: Fatální omyl Ivana Hoffmana

04.09.2017 9:04 | Zprávy
autor: PV

Nemá smysl veřejně polemizovat s každým publikovaným názorem, se kterým nesouhlasím. Ani by to nebylo časově možné. Jsou jich denně desítky, možná stovky. Obsah Hoffmanova článku Klausova válka, uveřejněném na www.denik.cz v rubrice Den Ivana Hoffmana, mi ale připadá natolik závažný, že si krátkou polemiku neodpustím.

Zdeněk Lanz: Fatální omyl Ivana Hoffmana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus

V úvodu článku pokládá pan Hoffman zásadní otázku:

Je skutečně Evropa ve válce, jak tvrdí Václav Klaus? Anebo je pouze Klaus ve válce s Evropou, kterou ovládli jeho oponenti a nepřátelé, tedy multikulturalisté, lidskoprávníci, feministky, homosexuálové a hlavně političtí korektníci podporující masovou migraci?

A pokračuje spekulací: Zatímco doma nikdo není prorokem a tedy ani Klaus, za hranicemi mu pozorně naslouchá Alternativa pro Německo. Klaus to sice neříká, ale dost možná považuje program této německé opozice i za alternativu pro Česko.

Nepochybuji o tom, že pan Hoffman denně sleduje domácí i zahraniční zpravodajství. Je proto zarážející, že si nevšiml, co se v Evropě a v širokém okolí kolem ní děje. Že není „pouze Klaus ve válce s Evropou“, ale že je skutečně ve válce prakticky celá Evropa. A především sama se sebou. Zatím sice je ta válka studená nebo jen mírně vlažná, ale v horkou by mohla přerůst než se nadějeme. A horší je to o to, že je to válka občanská.

A neútočí „jeho oponenti a nepřátelé“. Útočí skuteční „multikulturalisté, lidskoprávníci, feministky, homosexuálové a hlavně političtí korektníci podporující masovou migraci“, jak je pan Hoffman nazývá. Útočí na samou podstatu naší civilizace se všemi jejími atributy. Jsou reální, živí, z masa a kostí. Jsou nebezpeční. Jsou všude mezi námi, „prosakují“ do všech sfér naší společnosti. K tomu mají téměř neomezené prostředky včetně těch sdělovacích. Prostřednictvím výkonné moci a za pomoci různých neziskovek útočí na nejzranitelnější část každé společnosti - na děti a mladé lidi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

15:22 Petr Hampl: Odvážné fotografie a nezávislé osobnosti

Denní glosy Petra Hampla.