Drábek ( TOP 09): Průhlednost ve veřejných zakázkách

15.02.2010 11:56 | Zprávy
autor: TOP 09

K účasti firem se skrytou akcionářskou strukturou na veřejných zakázkách.

Drábek ( TOP 09): Průhlednost ve veřejných zakázkách

V rámci protikorupčních opatření bude strana TOP 09 tvrdě prosazovat, aby přístup k veřejným zakázkám neměly firmy s anonymními vlastníky. Podobně budeme prosazovat i centrální nákupy státu. Korupce ve státní správě, a to na všech úrovních, je problém, o kterém všichni mluví, ale příliš málo se dělá pro to, aby se tento stav změnil k lepšímu.

V České republice jde do veřejných zakázek čím dál více peněz i díky finančním prostředkům Evropské unie. Existence listinných akcií na jméno znemožňuje jakoukoliv kontrolu střetu zájmů. Na rozdíl od většiny zemí EU v České republice však tento způsob podnikání funguje a daří se mu velmi dobře. Je třeba nahlas říci, že ministři, starostové, primátoři, členové zastupitelstva a úředníci tak mají možnost zadávat státní zakázky sami sobě nebo svým spřáteleným firmám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

8:19 Zahradil: Profesionální politruk v čele se hlasitě chvástá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zastavení podpory neziskové organizace Evropské hod…