Babák: Zisky ČNB - kdo další na oslabení koruny vydělá?

15.01.2014 12:05 | Zprávy

Jsou to dva měsíce, co ČNB svým zásahem oslabila korunu. Dnes čteme, že si tím vylepšila hospodaření a to dost citelně. ČNB se totiž díky tištění peněz, oslabování naší měny a zdražování dostala do zisku přes 70 miliard korun.

Babák: Zisky ČNB - kdo další na oslabení koruny vydělá?
Foto: Vojtěch Brtnický
Popisek: Michal Babák

Přitom se ale zaklíná tím, že je hlavním cílem její činnosti péče o cenovou stabilitu a ne maximalizace jejího zisku. Skutečnost? ČNB si výrazně zvýšila zisk a vylepšila hospodaření, zatímco my všichni ostatní, ať už občané, nebo výrobci, jsme na tom prodělali. Velmi by mě zajímalo, kdo na tom kromě ČNB ještě vydělal.

V září minulého roku se Andrej Babiš nechával slyšet v médiích, že by velmi uvítal zásah ČNB oslabením koruny. Netřeba zdůrazňovat, že by takový zásah Babišovu impériu pomohl. O dva měsíce později se Babišovo přání stalo realitou. Náhoda? Napadá mne jiná souvislost, tentokrát z dějin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Michal Babák

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

22:01 Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

Před osmdesáti lety se český národ postavil na odpor okupaci a bezpráví. V květnu 1945 propuklo Praž…