Rusnok (VV): Dotace na uhelné kotle žene domácnosti do pasti

05.02.2012 12:30 | Zprávy

Ministerstvo financí plánuje od počátku roku 2014 zavést uhlíkovou daň, která zdraží uhlí až o polovinu.

Rusnok (VV): Dotace na uhelné kotle žene domácnosti do pasti
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Poslanec Jiří Rusnok

Ironií je, že se tato zpráva objevila právě v den, kdy stovky lidí v Moravskoslezském kraji podaly žádost o dotaci na nový uhelný kotel. Upsali se tak k tomu, že po dobu příštích 15 let budou, pod kontrolou krajského úřadu, topit uhlím.

Podle časopisu Ekonom se bude uhlíková daň s určitostí týkat uhlí, lehkého a těžkého topného oleje. Ve hře zatím zůstává i možnost dalšího zdanění plynu. S ohledem na to, jaká paliva budou nakonec zdaněna, stoupnou náklady domácností topících uhlím o tisíc až čtyři tisíce korun ročně. Naopak osvobozeny od daně mají být dřevo a biomasa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Dotace

Je pravda, že jste už stát Agrofertu proplatil zhruba 200 milionů korun, které ale Evropská unie zatím odmítá Česku proplatit? A co bude, když je fakt neproplatí? To je pak budete po Agrofertu vymáhat zpět nebo to zaplatíme my?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Občan neví, zda stát rozhoduje nestranně

18:09 Havel (TOP 09): Občan neví, zda stát rozhoduje nestranně

Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. června 2026 k ochraně před placením rizikových dota…