Chceme, aby naši partneři rostli společně s námi, říkají zakladatelé platformy INVESTER.CZ

3. 7. 2017 8:00

Na českém trhu je zbrusu nová platforma pro sdílené podnikání. Tato v zahraničí velmi oblíbená metoda pro investování je známá jako crowdfunding. „Na naší online platformě umožňujeme všem uživatelům podílet se na podnikatelských příležitostech a získat tak zajímavý výnos, mezi které patří například startupy, fungující společnosti, nemovitosti, různé komodity, kryptoměny, automobily a další nejrůznější projekty," říkají zakladatelé platformy.

Chceme, aby naši partneři rostli společně s námi, říkají zakladatelé platformy INVESTER.CZ
Foto: Archiv Invester
Popisek: Zakladatelé Invester Jakub Jindra a Jan Hendrych a obchodní ředitel projektu Milan Čmelík
Co je to vlastně Invester?
 
Jak už bylo výše uvedeno, INVESTER.CZ je platforma pro sdílené podnikání. Na našem webu nabízíme našim klientům investice do startupů, nových inovativních projektů, nemovitostí či komerčních prostor. Zafinancovali jsme například projekt Beerbike, tedy pivní vozítko, které brázdí centrum Prahy. Jeho pohonem jsou lidé, kteří na něm sedí, popíjí pivo a šlapou jako na klasickém kole. Projekt se hned po svém startu stal oblíbenou atrakcí a z důvodu velkého zájmu plánujeme rozšíření projektu.
 
Ukázka projektu Taxicab a Yedu z platformy INVESTER.CZ
 
 
Kde se zrodil nápad na inovativní projekt INVESTER?
 
Nápad na tento projekt se zrodil zhruba před osmi měsíci a jeho impulsem bylo samozřejmě to, že v zahraničí podobné projekty fungují, jsou oblíbené a úspěšně vydělávají. Primárním účelem tak bylo nabídnout českým i zahraničním investorům možnost efektivně a zajímavě sdílet své finanční prostředky a zkušenosti z prostředí byznysu. Dalším efektem bylo pomoci zajímavým společnostem a projektům v jejich rozjezdu a investorům jejich prostřednictvím nabídnout zajímavé možnosti.
 
Co všechno nabízíte projektům a investorům, kteří k vám vstoupí?
 
Pro investory máme jasný a transparentní systém sdíleného podnikání. Každý projekt má jasně napsaný svůj příběh, v některých případech včetně videoprezentace autorů projektu pro snadné pochopení. U každého projektu pak vidíte jeho předpokládaný roční výnos v procentech, dále pak rating, který značí rizikovost dané podnikatelské příležitosti a životnost investice. 
 
Čím se lišíte od konkurence?
 
To je zajímavá otázka. Lišíme se hlavně svým přístupem. U nás může investovat každý. Nabízíme investice již od jednoho tisíce korun. Peníze našich klientů u nás nejsou vázány a investor je může ve většině případů, pokud potřebuje, vybrat. U našich partnerů, kteří u nás získávají peníze pro své projekty, prosazujeme osobní přístup, a to metodou WIN TO WIN a chceme, aby naši partneři rostli společně s námi.
 
Jakým rizikům čelí investoři a autoři projektů, do kterých míří investice?
 
Platforma INVESTER.CZ má kromě dalších výhod možnost získání informace pro investora o rizikovosti podnikatelské příležitosti dle přiděleného ratingu a v případě potřeby i získání doplňujících informací přímo od kompetentní osoby. Pro autory podnikatelských příležitostí má INVESTER individuální přístup a maximální podporu při přípravě a plánování projektu.
 
Kde vidíte svůj projekt za 5 let?
 
Budoucnost INVESTER.CZ vidíme jednak v neustále se zvětšujícím počtu podnikatelských příležitostí se širokým spektrem možností a rostoucího objemu úspěšně profinancovaných projektů v objemu 100 mil. Kč ročně. Chceme tedy vytvořit alternativní model sdíleného financování a podnikání. Rozvoj je plánován také v zahraničí.
 
Připravujete ještě jiné projekty?
 
Projektů v přípravě máme relativně hodně, ovšem více nemůžeme zatím prozradit. Můžete sledovat novinky ZDE
 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dejte šanci Babišovi, umožnil bych mu vládnout. Zdeněk Ondráček dost nadával. I nám. Ale jeho drsná slova dáváme bez cenzury

10:15 Dejte šanci Babišovi, umožnil bych mu vládnout. Zdeněk Ondráček dost nadával. I nám. Ale jeho drsná slova dáváme bez cenzury

O málokoho je poslední dobou takový zájem jako o poslance KSČM a navrženého předsedu sněmovní komise…