Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník

05.09.2017 12:30 | Zprávy

„Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí! Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze...,“ říká k letáku obchodního řetězce Lidl, který odmazal z fotky řeckého chrámu kříž, zpěvák, baskytarista, člen skupiny ByPass a legendárního Pražského výběru Vilém Čok. Pro ParlamentníListy.cz ale kromě toho sdělil i to, co si myslí o konání německé kancléřky: „Pokud Angela Merkelová obhájí svůj mandát, bude to pro mě důkaz neschopnosti německého národa postavit se vládní klice!“

Lidl? To skončí řezáním hlav, míní známý hudebník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do kostela, ilustrační foto.

Česko zasáhla vlna odporu k letáku obchodního řetězce Lidl, který v rámci politiky „žádné náboženské symboly“ odmazal z fotky řeckého kostela kříž. Má pravdu kardinál Dominik Duka, že umazáváním křížů to začíná a strháváním křížů končí? (Připomínám, že mešity Lidl uvedl bez umazávání čehokoliv.)

Dovolil bych si uvést věci na pravou víru. Pan kardinál to stejně myslel podobně, jen to nemůže říci tak, jak to mohu říci já. Umazáváním křížů to začíná a uřezáváním hlav to končí. Ať se na jednání Lidlu koukám z jakéhokoli úhlu, vychází mi z toho akt sprostého účelového jednání, které je plivnutím do tváře nejen Řekům, ale křesťanské kultuře obecně. I když v byznysu, ve kterém Lidl podniká, jde samozřejmě jen o peníze, je nepřijatelné, aby na základě kupní síly jiných národností či vyznání byly zneuctěny jiné národy a jejich vyznání... Bojkot Lidlu je jediná možnost, jak je donutit přemýšlet česky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…