Politické neziskovky jsou něco jako Hitlerovy SA. Je to drsné, ale senátor Doubrava našel překvapivé paralely

06.08.2017 12:39 | Zprávy
autor: David Hora

ROZHOVOR „Z bezpečnostního hlediska je nezisková organizace potenciálně teroristickou organizací. Je ostudou EU, že nedokáže zastavit pašování nelegálních migrantů neziskovkami od libyjských břehů na hranice EU,“ říká ohledně některých neziskovek, které se zapojily do akcí kolem migrace, senátor Jaroslav Doubrava. Promluvil i o své knize Evropa (opět) spěje ke katastrofě, ve které se vyjadřuje například i na téma sluníčkáři. „Chuchvalec takzvaných sluníčkářů využívá neziskové jednotky jako Hitler využíval SA. K nátlakovým akcím,“ uvádí senátor Doubrava.

Politické neziskovky jsou něco jako Hitlerovy SA. Je to drsné, ale senátor Doubrava našel překvapivé paralely
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava

Prezidentův mluvčí v minulých dnech informoval o tom, že Miloš Zeman řekl ministru financí Pilnému, aby se při přípravě nového státního rozpočtu podíval kritickým okem na částku 11 miliard korun pro neziskové organizace a pečlivě ji zhodnotil, čímž naznačil, že je tato částka vysoká. Co na to říkáte a jak celkově hodnotíte neziskové organizace?

Neziskové organizace by měly mít nárok na státní podporu pouze v rámci transparentních přesně definovaných sociálních programů v rámci svého regionu. Nebo v rámci technicky zcela přesně orientovaných programů – například v návaznosti na BESIP, nebo etnografické a urbanistické záchranné akce místních muzeí, památkářů atp. Obecně: Neziskovky by měly dodržovat podobná transparentní, kontrolovatelná a kontrolovaná pravidla jako např. dobrovolní hasiči.

V posledních letech se právě některé neziskové organizace zapojily i do akcí kolem migrace, kolem uprchlíků. Jak vidíte tuto jejich činnost?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…