Tohle jim měla Merkelová říct, pak by se sem tak nehrnuli... Babišův muž vážně k uprchlíkům

15.11.2015 17:10 | Zprávy
autor: Václav Fiala

ROZHOVOR Zvrácené evropské hodnoty, dvojí metr Evropské unie. K tomu bezbřehé pozvání německé kancléřky, které vyslyšely statisíce a možná milióny migrantů. Poslanec, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Pavel Šrámek (ANO) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vidí velkou budoucnost ve Visegrádu a naopak si nebere servítky z multikulturalismu.

Tohle jim měla Merkelová říct, pak by se sem tak nehrnuli... Babišův muž vážně k uprchlíkům
Foto: ANO
Popisek: Pavel Šrámek

Stává se pro vás od události v Paříži Evropa nebezpečnější? Máme stavit otázku, jako například komunistický poslanec Valenta - co je lepší - volné cestování a obchod, tedy Schengen, nebo na druhé straně bezpečnost občanů?

Svoboda, volný obchod, podnikání, cestování a další jsou naše tradiční a kulturní hodnoty, které musíme chránit právě tím, že budeme chránit vnější hranice Schengenu. Jižní státy EU naprosto rezignovaly na tuto ochranu. Bezpečnost nemusí být opakem svobody.

V Německu doslova zmizely stovky, přímo tisíce migrantů. Nikdo neví, kde jsou. Po Evropě migruje spousta lidí, o kterých se neví, kdo jsou, kam jdou a co vlastně skutečně chtějí - kromě toho, že hledají ten správný "ráj" na Zemi. Když ale občan EU cestuje na letišti, prosvítí se skenerem nejen jeho zavadla, ale i on sám. Vidíte to jako "jiný metr"?

Ano, je to naprostá rezignace na bezpečnost v Evropě. Zatímco my se ve vlastním zájmu podrobujeme kontrolám na jedné straně, imigranti se zde pohybují naprosto volně bez kontroly. Je to důsledek nedodržování dohod z Dublinu ani Schengenu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…