Útokem na Irák jsme rozpoutali třetí světovou válku. Teroristé rychle skončí, až je přestanou podporovat USA. Drsná slova místopředsedy Pirátů

25.09.2016 20:14 | Zprávy

ROZHOVOR Na válku v Sýrii se ParlamentníListy.cz ptaly místopředsedy Pirátské strany Ivo Vašíčka, především jestli je naděje na její ukončení. „Pokud se podaří odříznout teroristy od podpory USA a jejich spojenců, vypořádá se s nimi Sýrie velice rychle,“ domnívá se. „Hlavním investorem teroristů na celém světě je Saúdská Arábie, své teroristy má v Sýrii i Turecko, kteří vraždí syrské Kurdy,“ vysvětluje. Vojenská agrese proti Iráku se dá s určitým nadhledem podle něj považovat za počátek třetí světové války.

Útokem na Irák jsme rozpoutali třetí světovou válku. Teroristé rychle skončí, až je přestanou podporovat USA. Drsná slova místopředsedy Pirátů
Foto: Archiv I. Vašíčka
Popisek: Místopředseda Pirátů Ivo Vašíček

Svět s hrůzou hledí na válku v Sýrii a Iráku. Je prvopočátkem této tragédie rok 2003 a napadení Iráku USA pod vedením George Bushe a několika spojenců (ale zároveň za protestu jiných spojenců – tedy velký rozdíl oproti operaci Pouštní bouře v roce 1991) odůvodněným vylhanými argumenty o přítomnosti chemických zbraní, což se neprokázalo?

V Sýrii USA použily stejnou strategii jako v Afghánistánu v roce 1979. Od roku 2006 začaly USA vědomě podporovat islamistické skupiny v Sýrii. Důkazem jsou dokumenty zveřejněné na WikiLeaks a také události, které se od té doby v Sýrii odehrávají. Vojenská agrese vůči Iráku destabilizovala celý region a s určitým nadhledem lze tuto agresi označit za zahájení III. světové války, která v podstatě od té doby probíhá. V napadených zemích už byly v důsledku konfliktu zabity statisíce lidí. Na straně agresorů jsou ztráty nepatrné (řádově stovky zabitých), protože se napadení zatím brání jen pomocí zoufalých teroristických útoků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opozice zcela za hranou. Poslanec Doležal popsal, co zažívá

0:01 Opozice zcela za hranou. Poslanec Doležal popsal, co zažívá

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Zcela za hranou standardních principů a mantinelů parlamentní debaty, říká poslane…