Jirsa (ODS): V nejvyšších patrech české politiky zřejmě dochází ke korupci

05.12.2013 10:17 | Zprávy
autor: pravybreh.cz

Dopis do Olomouce.

Jirsa (ODS): V nejvyšších patrech české politiky zřejmě dochází ke korupci
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Vážený pane vrchní státní zástupce,

dovoluji si Vás upozornit na možné korupční jednání, ke kterému zřejmě dochází v nejvyšších patrech české politiky. Z veřejně dostupných zdrojů je známo, že se krátce po volbách vzdal díky komunistické minulosti poslaneckého mandátu člen hnutí ANO M. Bačiak. Náhradníkem za exposlance M. Bačiaka se stal J. Sobotka, který se opět vzdal mandátu, tentokrát kvůli dluhům. Z logiky věci vyplývá, že kdyby si mandát poslance ponechal, dluhy by z platu poslance (a možná i z náhrad) zcela jistě splatil. Nelze proto vyloučit, že představitelé hnutí ANO poskytli výše uvedeným neposlancům nějaké následné plnění.

Vzhledem k tomu, že ani u jednoho poslance neexistoval žádný zákonný důvod vzdát se mandátu (komunistická minulost a dluhy jsou sice zavrženíhodné, ale podobných osob sedí v Poslanecké sněmovně více), je také možné, že jednání obou výše uvedených směřovalo k tomu, aby uvolněný post poslance získal J. Kott, zaměstnanec poslance A. Babiše. Evidentně tak může docházet k porušení Ústavy České republiky, kdy poslanec/zaměstnanec nemusí hlasovat podle svého svědomí, ale podle pokynů zaměstnavatele. Doporučuji proto zvážit účast představitelů Vrchního státního zastupitelství na všech schůzích Poslanecké sněmovny pro kontrolu těchto hlasování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…