Jurečka (KDU-ČSL): Slabí muži mají milenky, silní muži mají rodiny

17.06.2013 22:14 | Zprávy
autor: kdu.cz

Včera byl Den otců. Jsem rád, že Den otců máme. Již několik let se slaví Mezinárodní den žen, Svátek maminek, Den dětí nebo Mezinárodní den rodin. Na muže se tak trochu zapomínalo.

Jurečka (KDU-ČSL): Slabí muži mají milenky, silní muži mají rodiny
Foto: kdu.cz
Popisek: Marian Jurečka

Stát se dnes otcem a manželem je jiné než dříve. Ptáte se proč? Prvním faktorem je prostředí, ze kterého dnešní muži vstupují do společnosti. Dost často vyrůstají v neúplných rodinách, kdy veškerá tíha výchovy je na bedrech maminky. Mnoho mužů se ve svém životě nikdy nesetká se vzorem otce. Neměli možnost zažít muže, který se o ně  stará a miluje jejich matku. Někteří mají štěstí a tento pocit zakusí díky jinému tatínkovi.  Pokud ale maminka zůstane sama, nemá se takový „kluk“ o co v životě opřít. Nezažil, jak si rodiče navzájem vycházejí vstříc při hledání  východisek ze spletitých situací, jak společně překonávají krize a dokážou si odpustit.

Určitým testem zralosti bývala dřív vojenská služba. Byť můžeme mít na tehdejší armádu a výcvik v ní různé názory (řízení armády za socialismu bylo spíš tématem pro tragikomický román), pro mnohé muže skončil život tzv. „mama hotelu“. To dnes trošku chybí, protože mnoho mladých mužů, kteří nemají ve dvaceti letech jasno, nic na světě nenutí opustit domov svých rodičů. Tak se stane, že muž má přes třicet let, nemá životní partnerku a „nic mu nechybí“!

Pokud má mladý muž jasno a potká tu pravou, pak nastane nejednoduchá cesta k završení vzdělání, hledání zaměstnání, a zajištění bydlení. To vše v situaci, kdy se dnes bez praxe práce hledá velmi těžko a bez historie příjmů se také těžko financuje byt nebo domek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

13:02 Dostál (Stačilo): Co je tohle za argument, ústavní soudci?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.