Rada (ČSSD): Praha řeší ekonomický systém - to zase bude katastrofa

21.11.2013 10:07 | Zprávy

Některé věci na MHMP jsou až nepochopitelné. Nejdřív Praha donutila všechny MČ, aby dělaly ekonomiku v systému od Gordicu. Stalo se - a Praha přechází na...

Rada (ČSSD): Praha řeší ekonomický systém - to zase bude katastrofa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled přes Vršovice na Pražský hrad

Rada Hlavního města Prahy včera schválila, že vypíše otevřené výběrové řízení na ekonomický informační systém pro celé město. Materiál je plný prázdných deklarací o jakési úspornosti a blabla-transparentnosti. Všechno by asi bylo hezké, kdyby to Praha neudělala v době, kdy postupně všechny městské části a organizace opustily svá řešení a přešly na jednotný ekonomický systém JES - včetně dostatečně hloupé Prahy 1, která opustila svoje do té doby docela funkční řešení teprve nedávno a vyhověla nátlaku magistrátu "aby všichni používali jednotné řešení".

Magistrát zpracovává - již poměrně dlouho - celoměstskou koncepci informatiky, v níž se ovšem v celoměstsky významných aktivitách chystaný "přechod" na zcela nové řešení ekonomického systému jaksi neobjevuje. Na základě čeho se tedy na včerejší RHMP projednala potřeba změny řešení je vlastně dosti nejasné, protože tomuto "hurákroku" nepředcházela žádná komplexní analýza jak stávajícího řešení, tak požadavků na řešení nové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

4:32 Rakušan (STAN): Premiére Babiši, odvolejte ministra Macinku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Petra Macinky na předběžné opatření…