Semelová (KSČM): Za situaci kolem tunelu Blanka musí někdo nést právní odpovědnost

29.11.2013 22:33 | Zprávy
autor: kscm.cz

Vyjádření Marty Semelové, předsedkyně klubu zastupitelů KSČM v zastupitelstvu hl. m. Prahy, k vyhrocení sporu mezi radou hlavního města Prahy a firmou Metrostav ve věci dostavby tunelu Blanka.

Semelová (KSČM): Za situaci kolem tunelu Blanka musí někdo nést právní odpovědnost
Foto: red
Popisek: Poslankyně a zastupitelka Prahy 1 za KSČM, Mgr. Marta Semelová

„Ukazuje se, že zastupitelé KSČM měli celou dobu pravdu, když poukazovali na problematičnost smluv uzavřených mezi hlavním městem a realizátory stavby tunelu Blanka. O smlouvách se rozhodovalo, aniž by byly předloženy Zastupitelstvu hl. m. Prahy relevantní informace. Předchozí radní města zašli tak daleko, že obcházeli zastupitelstvo, a tak při realizaci této obří a klíčové dopravní zakázky chyběla elementární veřejná kontrola. Pražané nemohli po celou dobu realizace stavby vědět prostřednictvím svých zastupitelů o skutečném stavu věcí.

O to víc by nyní mělo platit, že za tento kritický stav, kdy dokonce hrozí, že nedojde k dokončení stavby, musí někdo konkrétní nést právní i majetkovou odpovědnost. Osobně si neumím představit, že by tunel Blanka nebyl dokončen. Vždyť k dokončení stavby stačí dodělat již jen některé méně náročné a finální práce! Navíc tunel Blanka je zásadní částí pražské dopravní infrastruktury. Místo dokončení nyní budeme muset čekat na vyjádření soudu.“

Marta Semelová, předsedkyně Klubu zastupitelů KSČM v Zastupitelstvu hl. m. Prahy

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.