Brno: Aplikace dopravního podniku usnadní cestování. Je zdarma

20. 6. 2017 21:25

Dohledat zpoždění a výluky, zjistit přesnou polohu vozidel nebo jednodušeji pořídit sms jízdenku mohou nyní cestující v brněnské městské hromadné dopravě snadněji. Dopravní podnik města Brna totiž spustil novou aplikaci do mobilních telefonů DPMBinfo . Lidé si ji mohou stáhnout zdarma.

Brno: Aplikace dopravního podniku usnadní cestování. Je zdarma
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Aplikace je výsledkem společné práce realizačního týmu DPMB, jehož členy byli pracovníci nejen z Odboru informačních technologií, ale také z Odboru investic a Odboru přípravy provozu,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Aplikace si poradí s řešením mnoha situací, které zákazníky DPMB mohou běžně při cestování potkat. „Jedná se například o zapomenutí věci v prostředku hromadné dopravy, potřeba vyhledání spojení, volba nejvhodnější jízdenky včetně přímé možnosti nákupu SMS jízdenky či vyhledání odstavného parkoviště, kde můžou zaparkovat své vozidlo před cestou hromadnou dopravou do centra,“ upřesnil Jan Havíř z Odboru přípravy provozu DPMB.

Aplikace obsahuje i interaktivní kontakty na nejdůležitější pracoviště DPMB. I když je aplikace primárně zaměřena na městskou hromadnou dopravu v Brně, nabízí data z celého regionu.

Informace jsou uvedeny nejen v češtině, ale také v anglickém jazyce, který se automaticky použije s ohledem na jazykové nastavení telefonu.

„Cestujícím se do rukou dostává první verze aplikace. Už nyní máme další nápady na vylepšení. Samozřejmě budeme pracovat i s případnými reakcemi veřejnosti,“ sdělil Ivan Dvořák z Odboru investic DPMB.

K dispozici je zatím pro zařízení s mobilním operačním systémem Android. Do měsíce by však měla být hotová i verze pro iPhone.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Veřejná zakázka na plán městské mobility

21:16 Ústí nad Labem: Veřejná zakázka na plán městské mobility

Rada schválila vyhlášení podlimitní veřejné zakázky s názvem Plán udržitelné městské mobility města …