Frýdek-Místek: Město investuje do oprav svých bytových domů

08.06.2017 20:30 | Zprávy
autor: PV

Statutární město Frýdek-Místek hodlá v příštích letech vynaložit vyšší finanční prostředky na opravy a úpravy svých bytových domů. Kromě zateplení a výměny oken jsou nutné také výměny rozvodů, ať už elektřiny, vody nebo odpadu.

Frýdek-Místek: Město investuje do oprav svých bytových domů
Foto: frydekmistek.cz
Popisek: Frýdek-Místek

Město má ve své správě 1312 bytů v 50 domech, z toho je 9 domů zvláštního určení s celkem 350 byty. „Na velké opravy a odstranění zanedbanosti bytového fondu je zapotřebí zhruba 360 milionů korun. Vyplývá to z koncepce schválené letos v březnu zastupiteli města. V rámci zateplování bytových domů se snažíme získat evropské dotace, což se nám ve většině případů velice dobře daří. V nejbližší době čeká výměna oken a zateplení polyfunkční dům na ulici Malý Koloredov v Místku, kde se nachází 130 bytů a podobné úpravy jsou v plánu také v domě zvláštního určení Na Aleji ve Frýdku. V současné době řešíme také výměnu odpadního potrubí ve věžovém domě na ulici Komenského,“ přiblížil náměstek Jiří Kajzar s tím, že město hodlá postupně, v návaznosti na dostupné finanční prostředky, investovat i do úprav jednotlivých bytů. Dle vypracované koncepce budou stát město přes 100 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Viděl jste videa z nehody?

Na nich je přeci jasně vidět, že Turek minimálně objížděl kolonu odbočovacím pruhem to přeci také není normální chování. A pokud se prokáže jeho vina, což je podle mě jisté, měl by podle vás jako poslanec skončit? Vždyť co dobrého jako poslanec udělal? Nic, jen se řeší neustále jeho kauzy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Metropolnet a Ústí nad Labem vystoupily na půdě OSN

7:14 Metropolnet a Ústí nad Labem vystoupily na půdě OSN

Zástupci společnosti Metropolnet a statutárního města Ústí nad Labem vystoupili na konferenci High-L…