Liberec: Město nechá zpracovat hydrologickou studii vod areálu na Ještědu

17.09.2017 17:00

Radní města Liberce na svém úterním jednání schválili vypracování hydrologické studie. Ta zhodnotí současný hydrologický stav a návrh možných řešení k zajištění potřeb vody v areálu na Ještědu.

Liberec: Město nechá zpracovat hydrologickou studii vod areálu na Ještědu
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

„Důvodem výběru dodavatele přímým oslovením je skutečnost, že Ing. Petr Vít je fundovaným odborníkem v oboru a úzce spolupracuje se společností Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s.,“ vysvětluje primátor města Tibor Batthyány.

Tato společnost se podílí jako subdodavatel společnosti Atelier T-plán, s.r.o., na zpracování Územní studie krajiny pro daný správní obvod a disponuje tak některými potřebnými daty, zásadními právě pro vodohospodářskou část studie. Předmětem hydrologické studie bude zhodnocení současného hydrologického stavu, včetně výhledu, a návrh možných řešení zajištění potřeb vody areálu na Ještědu. Omezujícím faktorem pro současný stav lyžařského areálu na Ještědu je množství vody využitelné pro zasněžování sjezdovek.

„V současnosti je k dispozici jediná vodní nádrž s akumulací 14 tisíc m3, přičemž by bylo už nyní v zimním období potřeba 50 tisíc m3. Při výhledovém rozšíření areálu na Ještědu bude pro zasněžování potřeba 150 tisíc m3 vody,“ komentuje dále primátor Tibor Batthyány.

Data veřejné zakázky územní studie krajiny nejsou prozatím statutárnímu městu Liberec odevzdána, zakázka je rozdělena na 3 etapy. První etapa končí 31. 5. 2018. Za vypracování Hydrologické studie Ještědského hřbetu pro účely zajištění potřeb vody areálu na Ještědu zaplatí město Liberec 438 000 Kč bez DPH.

Ing. Petr Vít má dlouholetou praxi v řešení vodohospodářských problematik, je zkušebním komisařem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT), předsedou odborné skupiny Vodní toky a nádrže České vědeckotechnické vodohospodářské společnosti, z.s. (ČVTVHS), členem Českého přehradního výboru (ČPV), lektorem Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství České stavební akademie a má pedagogickou praxi při odborné výuce na vysoké škole (ČVUT Praha a UJEP Ústí nad Labem).

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Novinkou letošního programu Industry Open je likérka v Prádle

16:29 Plzeň: Novinkou letošního programu Industry Open je likérka v Prádle

Letní program akcí stezky Industry Open startuje v polovině května. Návštěvníkům se po loňském úspěc…