Pardubice: Příběh vesnice Hrušová aneb Přednáška o proměnách obce v koloběhu času

31.03.2015 10:47 | Zprávy

Již tuto středu 1. 4. 2015 od 18 hodin se na Obecním úřadě v Hrušové odehraje přednáška, která představí historii obce a zdejších stavení ve zcela jiném světle. Přijďte si vyslechnout příběh vesnice tak, jak jej zachytily nejen archivní prameny a mapy, ale také terénní průzkumy realizované Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Pardubicích.

Pardubice: Příběh vesnice Hrušová aneb Přednáška o proměnách obce v koloběhu času
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

Hrušová je místem, kde se doposud poměrně autenticky dochoval velký soubor objektů zděné lidové architektury vystavěných v průběhu celého 19. století. Jedná se tedy v dnešní době o zajímavou a z historického hlediska velmi hodnotnou urbanistickou situaci. Účelem přednášky Mgr. Jiřího Švece a Mgr. Zuzany Vařekové, odborníků z pardubického pracoviště Národního památkového ústavu, bude představit historickou zástavbu Hrušové a urbanismus vesnice, respektive dynamiku a podstatu proměn dané obce v průběhu času.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pardubice.eu

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Byty

Ptáte se, jestli chceme byty, docela zbytečná otázka, když je tu o bydlení nouze. Jedna věc je ale stavět a druhá umožnit, aby byly pro lidi finančně dostupné, což nyní nejsou. Máte nějaké řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: DÚK nabídne v rámci oslav plavby lodí zdarma

11:28 Litoměřice: DÚK nabídne v rámci oslav plavby lodí zdarma

Doprava Ústeckého kraje (DÚK) slaví 10 let. V Litoměřicích proběhnou oslavy v úterý 3. června na aut…