Centrum, jehož zřizovatelem je Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni, vzniklo díky evropské dotaci ve výši 758 milionů korun. "Potřebujeme budovat nejen dálnice, ale i dálnice 21. století, a těmi jsou informační technologie. Největší bohatství nemá Česká republika v surovinách, ale v lidských mozcích. Ty potřebujeme maximálně využít," uvedl při slavnostním přestřihávání pásky vicepremiér Bělobrádek.
Instituce se zaměří na vývoj a aplikace informačních, komunikačních a mechatronických technologií a výzkum a vývoj nových tenkovrstvých materiálů a plazmových zdrojů.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


