Chalánková (TOP 09): Jde o život dvou nevinných dětí, které nemohou vyrůstat se svojí matkou

11.11.2014 5:29 | Zprávy
autor: TOP 09

Petice požadující umožnění návratu Davida a Denise Michalákových z Norska do ČR

Chalánková (TOP 09): Jde o život dvou nevinných dětí, které nemohou vyrůstat se svojí matkou
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková

Poslankyně Jitka Chalánková se dlouhodobě věnuje problematice dvou odebraným českých dětí české matce v Norsku. „V současné době jsme museli zajít až tak daleko, že je připravena petice s podpisovým archem, která požaduje po premiérovi Bohuslavu Sobotkovi a ministru zahraničních věcí Lubomíru Zaorálkovi umožnění návratu Davida a Denise Michalákových z Norska do České republiky,"  uvádí Chalánková.

„V tomto případě jde o život dvou nevinných dětí, které nemohou vyrůstat se svojí matkou. Musíme proto společně vyvinout co největší úsilí a tlak na vládu České republiky, aby již konečně konala a nepodílela se na těchto nesmyslných odebírání českých dětí v zahraničí," dodává poslankyně.

V Olomouci budou podpisové archy k dispozici od zítřejšího dne, tj. od čtvrtka 6.11. zde: Poslanecká kancelář TOP 09, Kateřinská 11.  Ti, kteří mají možnost umístit podpisové archy s peticí na další veřejná místa, prosím, učiňte tak. Vás v ostatních regionech bych žádáme o umístění podpisových archů s peticí v místech, kde Vám to přijde vhodné. V ordinacích lékařů, na obecních úřadech, ve firmách, prostě všude tam, kde se mohou dostat lidé k podpisu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šťastný (Motoristé): Ústava nefunguje a nesmí fungovat podle sympatií

11:17 Šťastný (Motoristé): Ústava nefunguje a nesmí fungovat podle sympatií

Projev na 5. schůzi Poslanecké sněmovny dne 16. ledna 2026 – Usnesení ke jmenování členů vlády