Europoslanec Zdechovský: Ve Štrasburku zazněla ostrá kritika pronásledování křesťanů v Africe

15.07.2015 6:29 | Zprávy
autor: PV

Čeští europoslanci za KDU-ČSL velmi ostře kritizovali na zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku pronásledování křesťanů v africkém Súdánu. V rezoluci, kterou přijali, vyzývají súdánskou vládu, aby přestala pronásledovat křesťany, zasahovat do církevních záležitostí a aby reforma právního systému země byla v souladu s dodržováním lidských práv a svobod.

Europoslanec Zdechovský: Ve Štrasburku zazněla ostrá kritika pronásledování křesťanů v Africe
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Vyzvali jsme súdánské úřady, aby stáhly veškerá obvinění proti pastoru Michaelu Yatovi a Peteru Yen Reithovi a aby je okamžitě propustily. Dále požadujeme, aby tito pastoři nebyli vystaveni mučení a žádnému dalšímu špatnému zacházení,“ popsal ze Štrasburku europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který na plenárním zasedání přednesl svoji řeč, ve které upozornil na desítky podobných případů pronásledovaných křesťanů v Súdánu.

Přesto, že Súdán podepsal Africkou chartu lidských práv a práv národů, kde se zavazuje k dodržování lidských práv, neustále dochází k jejich porušování. „Svoboda náboženského vyznání, svědomí a víry je univerzálním lidským právem, které je třeba chránit všude,“ říká Zdechovský a vyzývá Evropskou komisi, aby podnikla potřebné kroky k ochraně dvou vězněných křesťanských pastorů. Odkazuje zároveň na případ Meriam Ibrahim Ishagové, kde mezinárodní tlak pomohl zachránit její život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

22:33 Dvořák (STAN): Slabost premiéra a nedospělost jednoho ministra

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.