Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

01.12.2017 15:21 | Zprávy
autor: PV

Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj. Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.

Hejtmanka Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
„Jsem nesmírně hrdá na to, že se se naše nemocnice stále drží na špici a to nejen v soutěžích. Zejména v reálném životě se ukazuje, že může být jihočeské zdravotnictví vzorem pro celou Českou republiku,“ zdůraznila hejtmanka Ivana Stráská.

Absolutním vítězem se stal Písek

Absolutním vítězem uvedené soutěže se stala Nemocnice Písek, čtvrtou příčku obsadila Nemocnice Prachatice a na místě pátém skončila Nemocnice Strakonice. „O tom, že máme na jihu Čech nejen dobré zdravotníky, ale i hospodáře, svědčí umístění našich nemocnic v kategorii Finanční zdraví,“ uvedla Stráská s tím, že mezi akciovými společnostmi prakticky neměly konkurenci. Nemocnice České Budějovice totiž získala první, Nemocnici Český Krumlov druhé a Nemocnice Písek třetí místo. Táborská nemocnice se umístila jako šestá a Nemocnice Prachatice byla sedmá. Nemocnice České Budějovice byla navíc v této kategorii druhá nejlepší mezi všemi nemocnicemi bez ohledu na zřizovatele a právní formu. Kategorii Nejlepší nemocnice z pohledu zaměstnanců pak vyhrála Nemocnice Písek a jako druhá se umístila Nemocnice Strakonice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

17:03 Pláteník (KDU-ČSL): Kvalitní státní správu nemůžeme dělat bez lidí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…