Kaňkovský (KDU-ČSL): I bez agresivity se dá v politice docílit dobrých věcí

08.09.2017 9:45 | Zprávy
autor: PV

Startu vysočinské kandidátky KDU-ČSL v Jihlavě 1. září nepřálo počasí, přesto lidovci ve stánku na náměstí rozdávali drobné dárky jako parkovací hodiny, balonky a náplasti, zájemci se mohli svézt v elektromobilech.

Kaňkovský (KDU-ČSL): I bez agresivity se dá v politice docílit dobrých věcí
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Prvních pět kandidátů na tiskové konferenci představilo svá témata, start přišla podpořit i většina dalších. Jak podotkl moderátor Josef Kodet, 20 kandidátů má dohromady 48 dětí a vysokoškolské vzdělání má 19 z nich, dvacátý si ho dodělává.

„Cílem naší kampaně je spojení tradičních hodnot a vize budoucnosti, kterou symbolizují elektromobily. Základním heslem je „zodpovědně“ a tím se chceme řídit v našich krocích i s ohledem na naše potomky. A mým osobním mottem je „Slušnost není slabost“. Věřím, že i bez agresivity se dá v politice docílit dobrých věcí,“ řekl lídr kandidátky, 47letý ortoped z Třeště Vít Kaňkovský.

Ten se ve sněmovně mj. zasadil se o lepší přístup postižených ke kompenzačním pomůckám, usiluje o možnost delší péče o osobu blízkou a prosadil přesunutí peněz do investic v sociální oblasti. Nyní se chce věnovat palčivému problému nejen Kraje Vysočina  -  nedostatku lékařů a zdravotního personálu. Proto už loni navrhl kraji zavedení motivačního stipendia pro mediky. Jako další téma vidí větší podporu vícegeneračních rodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

19:11 Grolich (KDU-ČSL): Regionální veřejnoprávní média jsou pro jižní Moravu nenahraditelná

Hejtman Jan Grolich iniciuje petici za zachování regionálního vysílání České televize a Českého rozh…