Marksová Tominová (ČSSD): Rodiče paterčat si zaslouží podporu státu a obce

08.01.2015 17:33 | Zprávy

Pracovníci Ministerstva práce a sociálních věcí dlouhodobě monitorují situaci rodiny paní Kiňové, pana Kroščena a jejich dětí a jsou v kontaktu s Městským úřadem Lysá nad Labem, který rodině poskytuje bezprostřední péči. Situace rodiny je vzhledem k počtu vícerčat hodnocena jako nestandardní a je zcela pochopitelné, že zajištění péče o pět, resp. šest malých dětí nemůže být ponecháno na samotných rodičích.

Marksová Tominová (ČSSD): Rodiče paterčat si zaslouží podporu státu a obce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová

„Náš systém zkrátka není na podobné mnohačetné „štěstí“ připraven. Jedna pečovatelka, na niž je ze zákona nárok, prostě na pět batolat stačit nemůže. Budeme se proto i nadále pokoušet najít zdroje podpory adekvátní k potřebám rodiny“, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, která se o rodinu od počátku osobně zajímá a sama ji navštívila. Ve spolupráci s Městským úřadem Lysá nad Labem a poskytovateli dalších služeb bude rodině i nadále zprostředkována potřebná péče, a to i s ohledem na měnící se potřeby dětí.

MPSV tak zareaguje na některé výroky paní Kláry Vítkové Rulíkové, které zazněly v rozhovoru na internetovém portálu iDnes.cz dne 5. ledna 2015, a to včetně její interpretace údajných názorů některých pracovníků ministerstva. Tyto výroky jsou vyjádřením osobních názorů paní Vítkové Rulíkové a v žádném případě nejsou v souladu s postoji MPSV.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.