Ministr Babiš: Obce by měly pomoci najít vhodné prostory pro finanční úřady

03.09.2015 12:58 | Zprávy
autor: PV

Služby finančních úřadů v území zůstanou pro občany zachovány. S městy a obcemi se na tom dohodl ministr financí.

Ministr Babiš: Obce by měly pomoci najít vhodné prostory pro finanční úřady
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš

Ke zrušení 23 územních pracovišť Finanční správy nedojde. Dva specialisté budou v území i nadále poskytovat služby veřejnosti po celý rok. Na Ministerstvu financí se na tom dnes shodli zástupci samospráv pod vedením Svazu měst a obcí ČR a jeho předsedy Františka Lukla s ministrem financí a 1. místopředsedou vlády Andrejem Babišem. Na jednání, kterého se zúčastnilo na třicet starostů z celé České republiky včetně senátorů Miloše Vystrčila a Petra Víchy, situaci vysvětlil a za předchozí nešťastnou komunikaci se omluvil generální ředitel Generálního finančního ředitelství Martin Janeček.

„Finanční správa se snaží chovat hospodárně. Především ale myslíme na lidi a jejich potřeby,“ říká ministr financí a 1. místopředseda vlády Andrej Babiš a dodává: „Proto jsme se dohodli, že se vyhláška rušící územní pracoviště finanční správy dělat nebude. A pokud budou chtít starostové změnit úřední hodiny, jsme připraveni o tom jednat. Potřebných úspor docílíme tím, že by nám města a obce měla pomoci najít vhodné prostory pro pracoviště finančních úřadů.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…