Jedním z nejlepších rozhodnutí, které se týkaly peněz získaných z privatizace, bylo jejich využití na odstraňování historických ekologických škod po těžkém průmyslu, hornictví a dalších činnostech, které se negativně projevily na životním prostředí. Vznikl na to zvláštní privatizační účet, kde byly peníze jasně alokovány pro tuto činnost. Ministerstvo průmyslu a obchodu dostalo za úkol k prioritním lokalitám připravit harmonogram zadávání veřejných zakázek a předat je ministerstvu financí. To má za úkol zakázky vypsat a zrealizovat. Ale Ministerstvo financí svou práci zjevně nestíhá, dokáže místo více než 300 projektů, do kterých obce a další předkladatelé už investovali, nebo kde dokonce hrozí propadnutí stavebního povolení, vyřídit POUHÝCH DESET projektů ročně.
Je naprosto nepřijatelné, aby ministerstvo financí útočilo na MPO. To svou práci odvedlo bezvadně a chce, aby fungoval úřad v Letenské ulici. Pokud tedy ministr financí nebo jeho náměstek hovoří o nějakých "ekoprasárnách", měli by si uklidit ve vlastním domě. Když podřízení pana ministra Babiše a náměstka Závodského nejsou schopni vypsat jednoduché zakázky, kde je v podstatě jediným kritériem cena, protože ostatní práci už za ně odvedli starostové primátoři a úředníci MPO, nemohou si stěžovat na nás.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Dá se nyní nějak zjistit, kdo z politiků využívá obecní bydlení?
Myslíte, že těch politiků jako Mrázová bude víc? A máte pro váš návrh, aby to, kdo z politiků využívá obecní byt bylo veřejné podporu u jiných stran? A nebylo by ještě lepší, kdyby se zásadně změnila kritéria pro přidělování takových bytů?
Další články z rubriky
22:12 Musílek (Česká párty): Blahopřejeme Václavu Klausovi k 85. narozeninám
Česká párty považuje Václava Klause včera i dnes za nejvýznamnější politickou osobnost; jeho názory …

