Ministryně Šlechtová: Zbývají tři týdny do předložení žádostí o dotace

28. 1. 2015 8:20

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová apeluje na žadatele o národní dotace na blížící se konec platnosti výzev, na které vymezilo ministerstvo celkem 219 milionů korun. Zbývají ještě tři týdny do podání žádostí.

Ministryně Šlechtová: Zbývají tři týdny do předložení žádostí o dotace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Výzvy jsou otevřeny do poloviny února, žadatelé by však neměli podcenit čas určený na přípravu projektu,“ uvedla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.
Až o 20 tisíc korun na bytovou jednotku si mohou požádat vlastníci bytů a domů, kteří v domě mají škodlivé olověné rozvody vody. Podle odhadu ministerstva se v současné době jedná až o 5 % domů v ČR, nejvíce v lokalitách s větším množstvím domů postavených do roku 1960. Výměnu olověných trubek lze financovat z programu Podpora bydlení pro rok 2015.

Pro obce jsou z tohoto programu připraveny až čtyři miliony korun na regeneraci veřejného prostranství panelových sídlišť. Pokud obce zasíťují pozemky pro výstavbu bytů a rodinných domů, mohou pak získat 50 tisíc korun na jeden postavený byt.

Na obnovu a rozvoj venkova MMR rozdělí 80 milionů korun. Vítězové soutěže Vesnice roku mohou získat až 80 % nákladů například na rekonstrukce radnic, kulturních zařízení, zeleně nebo místních komunikací. Malým obcím do tří tisíc obyvatel MMR poskytuje až 400 tisíc korun na výstavbu dětských hřišť, kluboven a dalších akcí, které budou sloužit dětem a mládeži v obci. Na spolupráci obcí při rozvoji venkova je určeno až 200 tisíc korun pro obec.

MMR také financuje bezbariérové úpravy v budovách městských úřadů a v domech s pečovatelskou službou. O dotaci můžou žádat výhradně obce do výše 50 % nákladů akce. Nevládním neziskovým organizacím MMR proplatí 100 % nákladů na nákup eurozámků a euroklíčů, které pomáhají zajistit osobám se sníženou schopností pohybu dostupnost veřejných sociálních zařízení, výtahů a schodišťových plošin.

Na rekonstrukci/vybudování odpočívadel, zázemí pro pěší a cyklisty, zpřístupnění atraktivit cestovního ruchu nebo vytvoření navigačních systémů pro turisty je možné získat peníze z programu Cestování dostupné všem až do výše 50 % výdajů akce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jůzl (KDU-ČSL): Velkorysí lidé ještě žijí

22:30 Jůzl (KDU-ČSL): Velkorysí lidé ještě žijí

O naší společnosti se občas říká, že je zaměřená jen na zisk a obchod. O to víc pak vynikne a potěší…