Ministryně Šlechtová: Zbývají tři týdny do předložení žádostí o dotace

28.01.2015 8:20 | Zprávy

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová apeluje na žadatele o národní dotace na blížící se konec platnosti výzev, na které vymezilo ministerstvo celkem 219 milionů korun. Zbývají ještě tři týdny do podání žádostí.

Ministryně Šlechtová: Zbývají tři týdny do předložení žádostí o dotace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Výzvy jsou otevřeny do poloviny února, žadatelé by však neměli podcenit čas určený na přípravu projektu,“ uvedla Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj.
Až o 20 tisíc korun na bytovou jednotku si mohou požádat vlastníci bytů a domů, kteří v domě mají škodlivé olověné rozvody vody. Podle odhadu ministerstva se v současné době jedná až o 5 % domů v ČR, nejvíce v lokalitách s větším množstvím domů postavených do roku 1960. Výměnu olověných trubek lze financovat z programu Podpora bydlení pro rok 2015.

Pro obce jsou z tohoto programu připraveny až čtyři miliony korun na regeneraci veřejného prostranství panelových sídlišť. Pokud obce zasíťují pozemky pro výstavbu bytů a rodinných domů, mohou pak získat 50 tisíc korun na jeden postavený byt.

Na obnovu a rozvoj venkova MMR rozdělí 80 milionů korun. Vítězové soutěže Vesnice roku mohou získat až 80 % nákladů například na rekonstrukce radnic, kulturních zařízení, zeleně nebo místních komunikací. Malým obcím do tří tisíc obyvatel MMR poskytuje až 400 tisíc korun na výstavbu dětských hřišť, kluboven a dalších akcí, které budou sloužit dětem a mládeži v obci. Na spolupráci obcí při rozvoji venkova je určeno až 200 tisíc korun pro obec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

12:04 Berkovcová (ANO): V4 je zpět. Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Visegradské čtyřce.