Primátor Hřib: Denní kapacitu očkovacího centra se podařilo ještě navýšit

30.04.2021 17:33 | Zprávy

V Metropolitním očkovacím centru na Vyšehradě bylo naočkováno již 10 tisíc lidí.

Primátor Hřib: Denní kapacitu očkovacího centra se podařilo ještě navýšit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib

Ve čtvrtek 29. dubna byla v pražském Metropolitním očkovacím centru podána vakcína již 10 tisícům klientů. Centrum přitom začalo s podáváním očkovacích látek proti koronaviru 6. dubna, v březnu se uskutečnil pouze pilotní týdenní test před spuštěním centra. Jubilejní naočkované - Iloně Hendrychové - byl při této příležitosti předán symbolický dar ve formě dárkové tašky a pamětního listu. V následujících týdnech čeká centrum výrazné rozšíření kapacity.

Ve čtvrtek překročil počet očkovaných pacientů v Metropolitním očkovacím centru hranici 10 tisíc. Při této příležitosti byl Iloně Hendrychové předán symbolický dar – Pamětní list hl. m. Prahy a dárková taška – z rukou pražského primátora Zdeňka Hřiba a koordinátora pro očkování Martina Ježka.

„Paní radní Johnová, její tým i organizace, které se do přípravy očkovacího centra zapojily, odvedly obrovský kus práce. Těší mě, že poděkování za kvalitní služby městského očkovacího centra mi chodí z celé České republiky. Každá aplikovaná dávka vakcíny proti covid-19 nepochybně pomáhá zachránit lidské životy. Díky tomu, že se nyní podařilo denní kapacitu očkovacího centra ještě navýšit, lidé nemusí s přihlášením na očkování váhat. K dnešnímu dni jsme v Praze první dávku podali už 226 772 tisícům lidí,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Obří ceny v obchodech a podprůměrně nízké platy.

10:05 Vích (SPD) Obří ceny v obchodech a podprůměrně nízké platy.

Vládě Petra Fialy je zcela jedno, jak moc se propadla životní úroveň českých občanů, hlavně že je na…