Seďa (ČSSD): K Mezinárodnímu dni seniorů

01.10.2017 9:25 | Zprávy
autor: PV

Senioři představují silnou voličskou a občanskou skupinu. Jejich problémem je, že se neumí shodnout na společném postupu. Proto je důležité, aby si odpověděli na otázku: Kdo hájí nejlépe jejich zájmy.

Seďa (ČSSD): K Mezinárodnímu dni seniorů
Foto: archiv A. Seďa
Popisek: Bývalý poslanec Antonín Seďa (ČSSD)

Pokud se kdokoliv podívá na statistické údaje, musí pochopit, že naše společnost stárne a stárnout bude. Negativní demografický vývoj je nezadržitelný a bude si vyžadovat řadu opatření, které musí vést k zvýšení kvality života našich seniorů. ČSSD si tento vývoj uvědomuje a dlouhodobě požaduje důstojné stáří pro seniory. Však také současná vláda přijala řadu legislativních změn, které napravily chyby předchozích pravicových vlád. A to nejen v oblasti valorizace penzí, sociálních služeb či zdravotnictví.

Sociální demokraté dlouhodobě usilují o zachování mezilidské a mezigenerační solidarity, podporují celoživotní vzdělávání, zvýšení kvality a dostupnosti domácí péče a terénních zdravotních a sociálních služeb, zlepšují podmínky pro zaměstnávání zdravotně hendikepovaných osob a valorizují příspěvek na péči o soby blízké. Chceme udržet hranici odchodu do důchodu na 65 letech a hodláme pomoci ženám, které vychovaly děti k předčasnému odchodu do penze. Chceme pomoci lidem, kteří pečují o své vážně nemocné blízké zavedením dlouhodobého ošetřovného po dobu až 6 měsíců a v případě neodkladné péče o dítě až na 9 měsíců. Zavedeme bezplatnou veřejnou dopravu pro seniory od 65 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.