Veleba (SPO): Rektor nemusí být automaticky mimořádná osobnost hodna úcty

27.01.2015 9:40 | Zprávy
autor: Jan Veleba

Když prezident Miloš Zeman nepozval vloni 28. října na slavnostní akt udílení státních vyznamenání do Španělského sálu rektora Jihočeské univerzity Libora Grubhoffera strhla se mediální bouře.

Veleba (SPO): Rektor nemusí být automaticky mimořádná osobnost hodna úcty
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba

Já sám jsem s prezidentovým krokem souhlasil, neboť s pane rektorem mám své zkušenosti a o jeho „demokratických“ metodách vím svoje. Třeba byl velký problém s mým vpuštěním na univerzitu k přednášce o českém zemědělství. Byl jsem prezidentem Agrární komory ČR a na jiných univerzitách, v Praze, Brně, Pardubicích mne vítali. Ne tak na Jihočeské. Pan rektor svolal vědeckou radu, na které zkoumal, zda moji přednášku a následnou besedu studentům na Zemědělské fakultě povolit či nikoliv. Nakonec se tak nestalo, protože celá situace mně připadala natolik absurdní, že jsem to sám vzdal. Proč to zde vzpomínám? Právě teď se totiž rozhořely mediální šarvátky páně rektora s jeho akademickým kolegou docentem Martinem Konvičkou, představitelem hnutí Islám v ČR nechceme.

Nepřipadá mně normální a hodné způsobů rektora univerzity, že se o svém akademickém kolegovi vyjadřuje do médií, že jeho způsoby mu jsou odporné. A už vůbec je mimo hranice korektního jednání formátu rektora, že k řešení onoho „odporného jednání“ svého kolegy svolá etickou komisi, na niž docenta Konvičky nepozve a neumožní mu obranu a obhajobu a vysvětlení svých názorů. Takový je pan rektor borec. Sečteno a podtrženo – prezident Miloš Zeman udělal správně, když tohoto člověka na slavnostní akt do Vladislavského sálu nepozval. Ono totiž bohužel neplatí, že když je někdo rektor, že to musí být automaticky mimořádná osobnost hodna úcty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.