Zwyrtek (Nezávislí): Volební články parlamentních stran mne baví

31.08.2014 18:42 | Zprávy
autor: .

Před komunálními volbami se probudily. A slibují! probůh, co tam dělají všechny ty roky? A co ty kandidátky nahodilé? Kde byly ty?

Zwyrtek (Nezávislí): Volební články parlamentních stran mne baví
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek

Jak sleduji PL, před volbami je aktivita neuvěřitelná. Neježe parlamentní strany ústy svých zástupců kde všude náhle vědí, jak na to - kde byly ty celé roky? - ale i nahodilá uskupení masivní kampaní náhle chtějí vést své obce a města. Nic proti tomu, když jde o lidi dlouhodobě se o komunální sféru zajímající (a jsou tam!), ale často jsou to skupiny náhle se vyskytnuvší, a na zcela prvoplánově sestavené kandidátce staví ambice často pouze jedničky dvojky...a ostatní jsou do počtu. Znám komunální sféru léta letoucí, a proto vím, že nic podobného nemůže dobře řídit nic, už vůbec ne město.

Proto mne z toho trochu mrazí, a snažím se říkat svému okolí - dejte si pozor, ať nenaletíte na gesta, hesla, nereálné sliby, zkrátka za těmi lidmi musí být pár let  "něčeho" - nejen slov - a tím neříkám přímo v zastupitelstvech, ale třeba v zájmových skupinách, spolcích, zkrátka měli by být v obci a městě vidět.
Pokud tomu tak není, pouze se někdo náhle rozhodl ve svém životě doplnit kolonku zastupitel, protože mu to zapadá do jeho image, nebo chce dělat na městě nějaké obchody, zatímco do této doby na svou obec i město kašlal, nemá v zastupitelstvu co dělat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

9:03 Zajíčková (ODS): Vláda chce ze školství udělat skanzen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zákazu mobilních telefonů ve školách.