VIDEO To je sumička! Vyplulo na povrch, kolik utratí ministerstvo školství za televizní reklamu nejen na inkluzi

26.10.2017 18:17 | Zprávy

Kolik stojí televizní reklama na inkluzi ve školství a na zvyšování prestiže učitelské profese? Webová stránka Pedagogicke.info, za kterou stojí učitelští aktivisté, zveřejnila odpověď, kterou jí poslalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v reakci na žádost o informace na základě § 106 zákona o svobodném přístupu k informacím. A levné to opravdu nebylo.

VIDEO To je sumička! Vyplulo na povrch, kolik utratí ministerstvo školství za televizní reklamu nejen na inkluzi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miniistryně školství Kateřina Valachová

Internetové stránky pro učitele Pedagogicke.info zveřejnily odpověď Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na otázky zaslané na základě § 106 zákona o svobodném přístupu k informacím. To, co pedagogické aktivisty zajímalo, byla částka, kterou resort školství pod vedením sociálních demokratů utratil za reklamní propagaci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, určeného pro přerozdělování finančních prostředků z Evropské unie.

A levné to podle odpovědi minsterstva rozhodně nebylo. Celkový rozpočet částky určené na publicitu zmiňovaného operačního programu na programové období 2015 až 2023 činí 151,4 milionů korun, stojí v odpovědi, kterou ministerstvo aktivistům zaslalo. Kromě toho je ale podle MŠMT schvalován i jakýsi roční plán. Ten na rok 2017 operuje s částkou více než 41 milionů korun. „Posledním schváleným ročním komunikačním plánem je ten na rok 2017, v němž je rozpočet na publicitu a komunikační aktivity ve výši 41 185 150 korun.

„Publicitu operačního programu tvoří několik hlavních oblastí: přímá komunikace s potenciálními žadateli o podporu, se žadateli a příjemci, účast na veletrzích a konferencích, publikační aktivity, online komunikace, mediální komunikace,“ vysvětluje ve své odpovědi resort školství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

4:44 Přepočítali se, Babiš to myslí vážně. Toto už zrušil

Bouřlivé reakce a varování před „armagedonem“ ukazují, že reorganizace na Úřadu vlády ťala do živého…