Klaus vystoupí na žofínském fóru, Zeman a Švejnar na Zlaté koruně

16.03.2010 9:13 | Zprávy
autor: olb

Prezident Václav Klaus v úterý odpoledne vystoupí na jubilejním stém žofínském fóru, kde by měl mluvit o aktuální situaci v politice i ekonomice. Jiní ekonomové se během dne sejdou na mezinárodním ekonomickém fóru Zlatá koruna.

Klaus vystoupí na žofínském fóru, Zeman a Švejnar na Zlaté koruně

Tradiční diskusní setkání žofínském fóra tentokrát nemá vymezené téma. Václav Klaus, který by měl v asi hodinovém projevu probrat aktuální vývoj v ekonomice, bude kromě toho odpovídat i na dotazy účastníků fóra.

Klaus se v posledních měsících ostře vyslovoval proti dalšímu navyšování deficitu státního rozpočtu, je podle něj už nyní neúnosně vysoký. Krize veřejných financí pokládá za vážný problém, který politici již delší dobu zanedbávali. Dnes už podle něj nemá dobré řešení.

Zlepšení v ekonomice by podle Klause mohla přinést jen silná vláda. Tu ale v Česku podle něj půjde jen těžko vytvořit bez změny volebního systému, například zavedením bonusu pro vítěze.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Přeplatky na daních z příjmů budou vypláceny po 1. dubnu 2026

7:33 Finanční správa: Přeplatky na daních z příjmů budou vypláceny po 1. dubnu 2026

Finanční správa upozorňuje, že přeplatky z daňových přiznání k daním z příjmů podaných do 1. dubna z…