Dopoledne pokřiky a výtržnosti, po obědě klid. Zastupitelstvo jedná

30.11.2010 14:01 | Zprávy

AKTUALIZOVÁNO Někteří odpůrci koalice ODS a ČSSD v Praze pronikli do zasedací místnosti zastupitelstva, kde chtějí zastupitelé jednat. Demonstrující přišel podpořit i exprezident Václav Havel. Po 14. hodině bylo nakonec jednání zahájeno. Narozdíl od dopoledního průběhu zcela v klidu.

Dopoledne pokřiky a výtržnosti, po obědě klid. Zastupitelstvo jedná

Jednání bylo přerušeno do 14:00. Kandidát na primátora Bohuslav Svoboda prohlásil, že navzdory chování demonstrantů neplánuje nechat vyklidit sál zastupitelstva. Lídr TOP 09 Zdeněk Tůma podle ČT uvažuje o tom, že demonstranty vyzve ke kázni.

Až do obnovení jednání zastupitelstva je sál zcela vyklizen. Pracovníci magistrátu připravují bezpečnostní opatření, která by měla umožnit klidný průběh jednání.

S velkými potížemi se dostávali po polední přestávce zpět do budovy magistrátu zastupitelé za TOP 09. Oba dva vchody jsou nejen zamčené, ale obklopené takovým množstvím lidí, že dostat se alespoň ke vchodu bylo takřka neřešitelným problémem.

Jak pro ParlamentníListy.cz řekl jeden ze zastupitelů TOP 09, tak se jeho klub bude snažit prosadit, aby prvním bodem jednání byl dvouhodinový prostor pro vyjádření veřejnosti.

V průběhu dopoledne si své užil kandidát na náměstka primátora Karel Březina (ČSSD). Toho obklopil hlouček demonstrantů a častoval ho pokřiky "Mafie, mafie"


SLEDUJEME téma
pražská koalice

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Petr Mašek, Olga Böhmová

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Opravdu myslíte, že za útok na Babiše může vláda?

Myslíte, že za rostoucí násilí a čím dál víc rozdělenou společnost může jen tato vláda? Podle mě za to můžete všichni politici - to jak se k sobě chováte, myslíte, že to je cesta, jak dosáhnout toho, aby se hlavně k sobě navzájem chovali lidé zase lépe a dokázali respektovat názor jiných, s kterým t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ kupuje společnost Gas Distribution

11:14 ČEZ kupuje společnost Gas Distribution

Skupina ČEZ podepsala kupní smlouvu týkající se akvizice 100% podílu ve společnosti Gas Distribution…