Bohatství díky konexím, ne schopnostem, míní 3/4 Čechů

12.01.2011 7:03 | Zprávy
autor: jas

Podle většiny Čechů lze v tomto státě dosáhnout dobrého pracovního postavení a bohatství zejména díky konexím. Ukázal to aktuální výzkum STEMu.

Bohatství díky konexím, ne schopnostem, míní 3/4 Čechů

Podle téměř 90 % Čechů se za posledních deset let výrazně rozevřely nůžky mezi bohatými a chudými. Většina lidí také pochybuje o tom, že více šancí a peněz mají bohatí a schopní. Vyplynulo to z aktuálního výzkumu společnosti STEM.

Čtyři pětiny lidí jsou podle něho navíc přesvědčeny, že lidé u nás dnes dosahují bohatství především nepoctivou cestou a díky svým konexím, než schopnostem.

Češi prý bohatnou. Ale nepoctivě

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

11:18 DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

Praha má další dvě nové trolejbusové tratě. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výstavbu inf…