John u Jílkové: Policie zpružní. Zatočíme se spáči a lenochy

14.01.2011 5:24 | Zprávy

S úsměvem, s argumenty a s přehledem. Ministr vnitra Radek John se v pořadu Máte slovo nenechal rozhodit. Policii nelikviduje, zpružňuje ji. Zmizet by tak konečně měli ti policisté, kteří ráno zajedou do lesa a celý den tam spí.

John u Jílkové: Policie zpružní. Zatočíme se spáči a lenochy

Šéf policejních odborů Milan Štěpánek hřímal o "smrtící úspoře", která prý policii totálně zdevastuje. Poškrtané platy a provozní náklady totiž k ničemu jinému než k narušení bezpečnosti ve státě nevedou.

John už dříve čelil kritice, že nutné škrty v resortu vnitra povedou ke krizové situaci. Policisté a hasiči proti snižování platů masivně demonstrovali v pražských ulicích. Ministr ale trval na svém a podařilo se mu výdaje ztenčit relativně nejšetrnějším způsobem.

Prohlédněte si FOTOGALERII pořízenou před natáčením pořadu

Policie je anorektická

Vít Vomáčka, starosta malé obce u České Lípy, s odborářem souhlasil, zvolil ovšem jemnější rétoriku. "Když snížím denní příděl stravy panu Štěpánkovi, chvíli to vydrží. Když to ale udělám paní Jílkové, tak ta to moc dlouho nevydrží," ukazoval na štíhlou moderátorku. Chtěl tím demonstrovat špatný stav bezpečnostních složek už předtím, než vůbec John začal škrtat. "Policie už byla anorektická."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sjednocený Prim plánuje investice za 25 milionů a uvádí na trh limitovanou edici hodinek za 119 tisíc korun

11:43 Sjednocený Prim plánuje investice za 25 milionů a uvádí na trh limitovanou edici hodinek za 119 tisíc korun

Tradiční česká značka ručně vyráběných hodinek Prim vstupuje do nové éry.