Podezřelé zakázky v Krajské zdravotní. Benda bude mít potíže

19.02.2011 16:46 | Zprávy
autor: vfe

Petr Benda, bývalý šéf ústecké sociální demokracie, se nejspíš bude potýkat s trestním oznámením. Může se týkat předražených nákupů společností Krajská zdravotní, které šéfuje. Ukázal to audit ministerstva financí.

Podezřelé zakázky v Krajské zdravotní. Benda bude mít potíže
Auditoři tvrdí, že částka byla o 31 milionů dražší, než lékařská technika běžně stojí na trhu. O 2,6 milionu korun by měla být předražena i dodávka výpočetní techniky.

ČVUT prý nemá na posudek kvalifikaci

Krajská zdravotní se hájí tím, že cenu přístrojů auditor ministerstva nechal posuzovat Fakultě biomedicínského inženýrství pražského ČVUT. Krajská zdravotní pak označila závěry ČVUT za účelové, nesprávné a zavádějící.

Auditu bylo podrobeno devět projektů, které uskutečnila Krajská zdravotní. Jednalo se o nákup zdravotnického zařízení do nemocnic v Teplicích, Mostě, Ústí nad Labem, Děčíně a Chomutově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jednou komouš...“ Oslavování EU prezidentovi neprošlo

11:45 „Jednou komouš...“ Oslavování EU prezidentovi neprošlo

Česká republika slaví v EU dvacáté druhé narozeniny. Narozeninový den vyzdvihl prezident Petr Pavel.…