Exodus lékařů? To má být zábavný pořad? zaútočil urolog na Krause

04.03.2011 23:30 | Zprávy

Na červené sofa moderátora Jana Krause usedl v pátečním pořadu TV Prima urolog Jan Dvořáček. O protestní akci lékařů Děkujeme, odcházíme se ale příliš bavit nechtěl.

Exodus lékařů? To má být zábavný pořad? zaútočil urolog na Krause

Emeritní přednosta urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice Jan Dvořáček se hned v úvodu svého vystoupení v TV Prima podivil, že se jej Jan Kraus táže na tuto protestní kampaň.

"Myslel jsem si, že to je zábavný pořad, tohle je záležitost spíše smutná," zhodnotil několikaměsíční snahy českých lékařů. Ti v rámci protestní akce chtěli dosáhnout zejména zvýšení platů a lepších pracovních podmínek. Svých cílů nakonec dosáhli. To však podle Dvořáčka špatnou situaci v resortu neřeší.


"Zdravotnictví je v krizi na celém světě, obzvlášť Češi si ale z předlistopadové doby převzali mnoho neduhů," zhodnotil urolog postoj pacientů v tuzemsku.

Alkoholiky ani kuřáky lékař nechápe

"Spoléhají se na to, že za zdraví odpovídá stát, ale podle toho se nechovají. Vezměte si všechny ty kuřáky, alkoholiky, obézní lidi..." vyjmenoval lékař rizikové skupiny obyvatel, jejichž příslušníci si za problémy ale podle něho mohou sami. "To jste ale vyjmenoval všechny," zaironizoval v reakci Kraus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

22:10 Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

Sociolog Petr Hampl, známý svým kritickým pohledem na globalizaci, hovořil o významu národní hrdosti…