Kubek: Nechceme žádné sankce za opakování atestačních zkoušek

01.08.2011 16:53 | Zprávy
autor: olb

Začínající lékaři, zubaři a farmaceuti by měli ode dneška za atestační zkoušky zaplatit méně než dosud. Místo 3500 korun by je měly stát 500 korun. Česká lékařská komora s tím souhlasí – ostatně to byl před půlrokem požadavek lékařů - ale nemůže souhlasit s žádnými sankcemi za opakování atestačních zkoušek. Českému rozhlasu to řekl prezident ČLK Kubek.

Kubek: Nechceme žádné sankce za opakování atestačních zkoušek
Necelý půlrok po ukončení dramatického protestu lékařů se plní jeden z jejich požadavků. Klesnou totiž poplatky za atestace. Ulevit by se mělo i zdravotním sestrám, kterým klesnou poplatky za osvědčení na 500 korun, podobně jako lékařům.

„Poplatky za atestaci nemají žádný racionální důvod. Je to snaha získávat peníze, vydírat lidi, kteří se snaží zůstat v České republice a házet jim klacky pod nohy," vysvětlil pro Rádio Česko prezident České lékařské komory Milan Kubek to, proč zavedení poplatků před dvěma lety lékařská komora kritizovala.

„Atestace je zkouška, kterou se potvrzuje, že lékař získal určitou specializaci. Že je kvalifikovaný v nějakém oboru. Skládá se po čtyřech až pěti letech," řekl dále Kubek.

„Jako kompromisní řešení jsme byli ochotni přistoupit na administrativní poplatek 500 korun, ale nemůžeme souhlasit s žádnými sankcemi za opakování atestačních zkoušek," vysvětlil dále s tím, že mladí lékaři si platí za kurzy, platí si za stáže někdy až tisíc korun denně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…