Okamura a Gazdík: Cizinci, připravte se. Novela zákona bude tvrdá

10.08.2011 4:38 | Zprávy

V ČR za posledních dvacet let vzrostl počet trvale žijících cizinců, aniž je dostatečně posuzován jejich přínos pro naší zemi. "Mnozí se tak stávají přítěží a inkasují sociální dávky. Neřešení tohoto problému přinese sociální napětí ze strany majoritní české populace, tak jako jsme tomu již svědky v mnoha zemích západní Evropy," upozorňuje na možná rizika spojená s ekonomickou migrací cizinců Tomio Okamura. A jelikož se podílí spolu s poslancem Petrem Gazdíkem na vzniku novely cizineckého zákona, přiblížil ParlamentnímListům.cz některé své pracovní vize a myšlenky, se kterými v novele počítá.

Okamura a Gazdík: Cizinci, připravte se. Novela zákona bude tvrdá

"Je problémem, že většina cizinců, která v Česku žije, u nás pracuje minimálně zčásti načerno. Přínos těchto cizinců pro ČR je tedy nejen malý, ale v mnohých ohledech záporný," popisuje jeden s negativních jevů Tomio Okamura.

A uvádí možné řešení s připomínkou, že se vztahuje pouze na ekonomickou migraci. Humanitární a politické případy řeší azylový zákon, který stojí zcela jinde, než navrhovaná novela zákona cizineckého.

Čtěte také:

"Měl by se zavést režim fungující v zemích s vysokým podílem pracujících cizinců - tedy jako je například Kuvajt, Spojené arabské emiráty. Tyto země jsou maximálně otevřené a vstřícné pro každého práceschopného cizince. Ovšem na druhou stranu si přísně hlídají, aby země a její dědictví, zůstalo pod kontrolou původních obyvatel. Pobyt cizinců tam proto funguje na principu: máš-li tu práci pracuj, nemáš-li, vrať se," řekl Okamura pro ParlamentníListy.cz.

Dlouhodobý pobyt - jen když bude cizinec vydělávat a platit daně

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že má Pavel právo jet na NATO z Ústavy? Rajchl zalistoval články a mluví o hysterickém dítěti

13:03 Že má Pavel právo jet na NATO z Ústavy? Rajchl zalistoval články a mluví o hysterickém dítěti

Názorové veletoče. Pavel si chce účast na summitu NATO vydupat jako malé dítě ve školce. Nejen takov…