Uhl: Třetí odboj neuznávám, Mašínové jsou zloději

03.09.2011 10:25 | Zprávy

Per Uhl se v deníku Právo vrací v komentáři k ocenění bratrů Mašínových ministrem obrany Alexandrem Vondrou. Podle něj by bylo na místě informovat více o zastavení trestního stíhání skupiny Mašínových v roce 1995 a přemýšlet nad tím, že bratři ukradli peníze, ze kterých do odboje nešlo nic.

Uhl: Třetí odboj neuznávám, Mašínové jsou zloději
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Alexandr Vondra

Vondrovo rozhodnutí letět do USA na pohřeb Ctirada Mašína a ocenit oba bratry, vyvolalo u českých médií i veřejnosti spíše negativní reakce. Miroslav Kačor označil dříve v právu jejich čin za loupežnou vraždu - ukradli 900 tisíc korun. „Za peníze si koupili motorky, oblečení, vodní pumpu do svého domu a gauč," píše Uhl.

SLEDUJEME téma Mašínové

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

4:40 Souček odepsán. „Ale pak nesmí v ČT nastat toto.“ Diváky by mělo zajímat

Členové Rady ČT mají na svém úterním jednání v programu zabývat se odvoláním generálního ředitele Ja…