Hašek je nejpopulárnější hejtman. Rath bezkonkurenčně nejhorší

07.09.2011 15:30 | Zprávy

UVNITŘ ŽEBŘÍČEK Srpnový výzkum oblíbenosti hejtmanů je plný překvapení. Hlava Jihomoravského kraje Michal Hašek na prvním místě vystřídala dlouhodobě prvního Josefa Novotného. Poměrně nečekané je i výrazné navýšení popularity hejtmana Plzeňského kraje Josefa Chovance. Na druhém konci žebříčku se umístili představitelé středních Čech a Prahy, tedy David Rath a Bohuslav Svoboda.

Hašek je nejpopulárnější hejtman. Rath bezkonkurenčně nejhorší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek hovoří na sjezdu ČSSD

Na pomyslné první příčce žebříčku  hejtmanů se v srpnu umístil představitel Jihomoravského kraje a první místopředseda sociální demokracie Michal Hašek, který tak po čtyřech měsících vystřídal na první pozici hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného. Haškovi věří 57,3 procent obyvatel jižní Moravy.

Hašek? Tvrdý dříč

Hašek ale díky papírovému prvenství nijak nezpychl. "Zůstávám nohama na zemi, dál tvrdě pracuji pro lidi na jižní Moravě jako hejtman a v celé ČR jako šéf asociace krajů a rád si příští rok v říjnu připiji skleničkou skvělého moravského vína na výsledek krajských voleb," komentoval svůj úspěch pro ParlamentníListy.cz nejpopulárnější hejtman.

Doufá totiž, že výsledek voleb bude stejně povzbudivý, jako závěr výzkumu oblíbenosti hejtmanů.

Kam dál:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bude demonstrace. Rajchl se 8. května chystá do Prahy. I kvůli Nerudové

21:00 Bude demonstrace. Rajchl se 8. května chystá do Prahy. I kvůli Nerudové

Předseda strany PRO Jindřich Reichl v rozhovoru pro XTV oznámil svolání další demonstrace. Protest m…