Chudák pan ministr, musí vyhodit dvě miliardy. Brusel nařídil

10.10.2011 14:52 | Zprávy

Česká televize uvedla, že kampaň ministerstva pro místní rozvoj věnovaná propagaci evropských fondů má stát 250 milionů korun. Propagace má pochválit mimo jiné i úspěšné projekty z minulosti. Ministerstvo se ale ústy mluvčí Jany Jabůrkové proti reportáži ohradilo. Politici připravovanou kampaň zkritizovali, ale mluvčí se bránila s tím, že se takto jen plní požadavky Bruselu.

Chudák pan ministr, musí vyhodit dvě miliardy. Brusel nařídil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský
Předně podle ní musí Česká republika potažmo ministerstvo plnit požadavky operačního programu Technická pomoc (OPTP) dané z Bruselu.

Kdo za to může? Brusel a ČSSD

„My ty požadavky musíme plnit. Pokud je plnit nebudeme, přijdeme o peníze z EU. Pokud je cílem publicita evropských fondů, tak musíme udělat projekt na publicitu evropských fondů. Pokud jde o těch 250 milionů, tak jde o prostředky z evropských fondů, nikoli ze státního rozpočtu. Navíc jde pouze o odhad. Zakázka ani cena zatím neexistují a pokusíme se cenu srazit níže," řekla ParlamentnímListům.cz mluvčí ministerstva Jana Jabůrková.

Psali jsme: Ne homeopatika kravám, ale léčbu "volů", nadávají čeští politici Bruselu

Jabůrková navíc uvádí, že rozhodnutí, že se budou věnovat celkově dvě miliardy z OPTP na podporu propagace a publicity evropských fondů, bylo přijato v roce 2006 za vlády ČSSD po dohodě s Bruselem. To prý předurčilo, že se na tyto věci týkající se publicity v letech 2007-2015 utratí dvě miliardy.  

„My jsme si to nevymysleli. Je to schválené Bruselem a my se tím musíme řídit. Brusel požaduje svou propagaci. My jsme již v květnu navrhli, že 1,2 miliardy z tohoto programu přesuneme do jiných programů," vysvětluje  Jabůrková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

16:18 Plzeňský kraj: Na Hadačce se potkaly krávy

Více než půlstoletí stará tradice pokračovala na Hadačce u Kralovic. Návštěvníci 51. ročníku Zeměděl…