Tůma: Opencard odpískáme jen v krajním případě

07.12.2011 19:29 | Zprávy
autor:

Novou koalici TOP 09 a ODS čeká na pražském magistrátě hodně práce. Dostavba trasy metra A, tunelu Blanka a možná i stavba nové trasy metra D. Při to všem by se rozhodně neměl nechat bez dozoru marnotratný Dopravní podnik a ještě nákladnější projekt opencard. „Za stejné peníze bychom pořídili více muziky,“ přiznává pražský zastupitel za TOP 09 a šéf Finančního výboru hlavního města Prahy Zdeněk Tůma, že nebýt rozhazování Dopravního podniku, byl by na tom rozpočet Prahy lépe.

Tůma: Opencard odpískáme jen v krajním případě

„Chtěl bych, aby bylo vidět, kam Praha směřuje, chceme dát nějakou vizi, kde bude Praha za deset let a ne za několik měsíců," popsal Tůma plány koalice s tím, že programové prohlášení by mělo být hotové do Vánoc.

Jestli bude mít Praha za deset let novou trasu metra, není jisté. „Jsem skeptický, co se týče trasy metra D v dohledné době kvůli nedostatku peněz. Přestože se počítá s evropskými dotacemi, stát by stejně musel zainvestovat miliardy. Nechceme to zastavit, ale v současné době nepředpokládám, že má Praha na to, aby se dostala dále. Zadlužení se nevyhneme už kvůli rozjetým projektům jako je dostavba metra A a tunelu Blanka," uvedl Tůma.

„V současné době finanční výbor projednává úvěrový rámec, který je 11 miliard. Jedná se o maximální částku, budeme se snažit, aby výsledná hodnota byla menší," upřesnil Tůma, s jak velkým zadlužením Prahy se počítá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…