Advokát Sokol zvažuje podání stížnosti v Rathově korupční kauze

16.05.2012 11:25 | Zprávy
autor: mp

Ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a Rathova blízkého spolupracovníka Petra Kotta obhajuje známý advokát Tomáš Sokol. Ten oznámil, že zvažuje podání stížnosti proti sdělení obvinění. Odmítl však sdělit další podrobnosti případu s tím, že je vázán mlčenlivostí.

Advokát Sokol zvažuje podání stížnosti v Rathově korupční kauze
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Známý český advokát Tomáš Sokol, který obhajoval např. Radovana Krejčíře nebo Jiřího Paroubka (NS-LEV 21), zastupuje hned dvě obviněné osoby v korupční kauze poslance a hejtmana Davida Ratha (ČSSD). Hájí ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou a Rathova blízkého spolupracovníka Petra Kotta. Oba jmenovaní jsou prý připraveni podat stížnost proti sdělení obvinění. Serveru Týden.cz to v rozhovoru prozradil sám Sokol.

Je David Rath vinen? Pojďte diskutovat SEM

Advokáta váže povinnost mlčet. Zbaven jí nejspíš nebude

„Rozvažuji to, ale pravděpodobně ji podáme. … Protože tento krok vždycky rozvažuji. Prostor pro podání stížnosti je vždy velmi úzký. Argumenty typu, že jsem to neudělal, jsou vždycky odmítány s tím, že to bude prověřeno v další fázi prověřování, prohlásil Sokol.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Meziroční pokles cen v zemědělství a průmyslu v únoru pokračoval

13:33 ČSÚ: Meziroční pokles cen v zemědělství a průmyslu v únoru pokračoval

Ceny zemědělských výrobců meziměsíčně klesly o 1,6?%, meziročně byly ceny nižší o?8,1?%. Ceny průmys…