Armáda během náboru střílí nováčkům nad hlavami ostrou municí

13. 12. 2011 22:56

Vojáci Armády ČR během náboru ve Vyškově stříleli ostrou municí nad hlavami nováčků, uvedla v úterý televize Nova. Armáda obnovila nábor po dvou letech, z více než tří tisíc zájemců bojuje o přijetí 143 rekrutů.

Armáda během náboru střílí nováčkům nad hlavami ostrou municí
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

Náčelník výcviku Karel Klinovský tvrdí, že nováčkům ale o život nejde. Kulky jim totiž létají nad hlavami ve výši 15 metrů. "Po dlouhých letech se cvičí střelbou nad vojáky ostrou municí. To samo už je pro sebe silným stresujícím faktorem," řekl.

Ze 157 ukončilo výcvik 14

Dříve armáda přijímala i vojáky, kteří měli problémy s fyzickou kondicí. Nyní po dvou letech dostalo šanci 157 osob, předčasně výcvik ukončilo 14 nováčků. Z toho jedenáct kurz vzdalo a tři vyhodili instruktoři. Jeden výcvik nezvládal fyzicky, dalšího instruktoři vyhodili kvůli jeho trestné minulosti a u posledního našli drogy.

Armáda má podle náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka zájem také o řidiče, elektrospecialisty i zdravotníky. Pokud všichni budoucí vojáci výcvik zvládnou, k jednotlivým útvarům nastoupí 2. ledna příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

14:04 Pražské hnutí mělo výraznou kampaň. Pátrali jsme po jeho financování. Je to na objednávku mafiánů, reagoval politik na naše dotazy

Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), ve kterém figuruje současný senátor Ladislav Kos, založilo svoji minulou…