Barbar Töpfer. Politici si rozdělují i divadla, rozčiluje se Stropnický

08.04.2012 6:51 | Zprávy
autor: joh

Herec Martin Stropnický odchází z Divadla na Vinohradech poté, co se jeho novým ředitelem stal senátor Tomáš Töpfer. Podle Stropnického dosadila Töpfera ODS a jeho návrh, se kterým do výběrového řízení šel, měl úroveň referátu na gymnáziu. Řekl to v rozhovoru pro časopis Reflex.

Barbar Töpfer. Politici si rozdělují i divadla, rozčiluje se Stropnický
Foto: Jan Janula
Popisek: Tomáš Töpfer

Stropnický si myslí, že dnes svět ovládají pouze ti, kteří mají blízko k významným politikům. On sám byl pří výběrem ředitele, kterým chtěl být sám, zklamán a uražen. „Naštvání, vybuzení k aktivitě a nakonec drobné ponížení, jež v tom asi také bylo. Tomáš Töpfer, nově jmenovaný ředitel Divadla na Vinohradech, „požádal“, aby současný ředitel Gregorini zrušil zkoušení Amadea těsně před jeho počátkem. Ten titul měl představovat vrchol sezóny a poslední premiéru mého působení,“ popisuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bojujete ještě vůbec za legalizaci konopí?

Přijde mi, že ne. Přitom nemyslíte, že kdyby bylo legální, možná by se tak nerozšířil trh z různými psychomodulačními látkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Na Colours of Ostrava pohodlně vlakem

19:15 České dráhy: Na Colours of Ostrava pohodlně vlakem

Nnávštěvníci festivalu Colours of Ostrava se i letos mohou na jednu z největších hudebních akcí v Če…